Jak dawkować olej z konopi?

dawkowanie oleju z konopiGdy przedmiotem dyskusji jest analiza właściwości zdrowotnych oleju z konopi, często musimy zmagać się z uproszczeniami i niedomówieniami. Wynikają one zarówno ze złej woli, jak i z niewiedzy i prowadzą do konstatacji, że nawet, jeśli olej konopny może pomagać pacjentom, jego stosowanie jest zadaniem dość skomplikowanym, lepiej więc nie ponosić niepotrzebnego ryzyka. Tymczasem okazuje się, że mamy do czynienia ze sporym przekłamaniem, dawkowanie oleju z konopi nie jest bowiem skomplikowane nawet, jeśli ma być on podawany osobom starszym oraz dzieciom.

Najlepszym rozwiązaniem w pierwszej fazie leczenia jest mieszanie oleju konopnego z kokosowym. Idealna dawka początkowa to 1 gram oleju konopnego na 20 gramów kokosowego, przy założeniu, że ten ostatni jest olejem z pierwszego tłoczenia, tłoczonym na zimno. Pierwszym krokiem powinno być zatem przygotowanie samego oleju kokosowego. Najlepiej, jeśli będziemy go podgrzewać na małym ogniu aż do momentu, w którym osiągnie on stan płynny. Na tym etapie dobrym rozwiązaniem jest wciśnięcie go do strzykawki do ustnej o pojemności 10 mililitrów, ułatwi nam to bowiem dawkowanie oleju w momencie, w którym będziemy mieszać go z olejem konopnym. Te ostatni najczęściej sprzedawany jest w strzykawkach doustnych, na początku należy zatem odmierzyć 1 mililitr tego specyfiku łącząc go z dwudziestoma milimetrami oleju kokosowego. Tak przygotowana mieszanka powinna się nasycić, najlepiej przy tym wykorzystać w tym celu niewielki słoik konserwowy umieszczony w garnku z wodą. Gdy oba oleje się połączą, dość szybko się o tym przekonamy, o zakończeniu procesu poinformuje nas bowiem miły dla oka jasnozielony kolor.

kiedy przyjmować olej z konopiPoczątkowo najlepiej jest podawać pacjentom 1 gram oleju konopno-kokosowego dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Nie jest to jednak dawka ostateczna, ale wyjściowa, zalecane jest więc jej regularne zwiększanie. Co do zasady, tendencja ta powinna mieć miejsce raz w tygodniu, wnikliwa obserwacja pacjenta i jego stanu zdrowia często przyczynia się jednak do tego, że proces ten ulega znaczącemu przyspieszeniu. Tu warto wspomnieć, że choć olej konopny najczęściej mieszany jest z kokosowym, nie jest to wcale jedyne rozwiązanie, na które możemy się zdecydować. Nie mniej atrakcyjna wydaje się w tym kontekście oliwa z oliwek, wiele osób stosuje przy tym również olej z pestek winogron. Jedyne zastrzeżenie związane jest z tym, aby unikać tych olejów, które mogą pochodzić z produkcji żywności modyfikowanej genetycznie, w tym zwłaszcza oleju sojowego i rzepakowego.