Czy olej z konopi można przedawkować?

zażywanie oleju z konopiOlej z konopi posiada wiele właściwości zdrowotnych, dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany przez wielu ludzi jako lekarstwo na różne dolegliwości. Jak każde lekarstwo – może zostać przedawkowany. W odróżnieniu od innych lekarstw nie jest on jednak groźny dla organizmu – głównie ze względu na to, iż zawiera jedynie naturalne składniki. Zatem nawet osoby, które wezmą go nieco za dużo nie powinny się obawiać o swoje życie – mogą się jedynie nieco dziwnie czuć, ale to uczucie nie będzie wcale oznaczało nic groźnego.

Co zrobić, aby nie przedawkować? Rzeczywiście, trudno dopasować odpowiednią dawkę do potrzeb konkretnego organizmu. Głównie dlatego, że każdy organizm jest inny – a dawka zależy między innymi od wieku i masy ciała. Szczególnie to drugie wydaje się być niezmiernie ważne. Jeśli bowiem ktoś jest masywny, jego organizm będzie potrzebował o wiele więcej oleju z konopi, by zdrowotne składniki zaczęły działać. Ktoś, kto może się pochwalić mniejszą wagą ciała, z pewnością zaś będzie potrzebował dużo mniej oleju, by osiągnąć ten sam efekt.

Jakich skutków ubocznych można się spodziewać po przedawkowaniu oleju z konopi? Osoby, które mają nowotwór i poddawane są chemioterapii lub też radioterapii mogą odczuwać lekkie zawroty głowy, a nawet mdłości. Jest to jednak zupełnie normalne i nie powinno wzbudzać niczyjego niepokoju. Dobrze jest po prostu zażywać lek około godzinę przed snem – wówczas nie tylko nie odczujemy podobnych objawów, ale też szybko zaśniemy. Olej z konopi nie wpływa negatywnie również na ciężarne oraz kobiety karmiące piersią. Jednak zażywający go kierowcy powinni najpierw poradzić się lekarza, czy nie ma w ich przypadku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu i zażywania leku.